Alexandru Maxim, o nouă evoluţie bună în Turcia! Mijlocaşul român a reuşit o pasă de gol, dar Gaziantep a pierdut

Gaziantep a pierdut în deplasarea de la Alanyaspor, scor 2-3, într-un meci al etapei cu numărul 36 din campionatul Turciei.

Fosta echipă a lui Mariuş Şumudică a început bine meciul şi a deschis scorul în minutul 6, datorită reuşitei lui Demir. Gazdele au egalat în minutul 18 prin Pektemek.

Maxim a reuşit o acţiune individuală în bandă stângă, a păcălit doi adversari în careu şi i-a pasat în faţa porţii lui Demir, care a făcut dubla.

Din păcate pentru echipa lui Maxim, Caulkera a egalat în minutul 45+1, iar acelaşi Pektemek i-a adus cele 3 puncte lui Alanyaspor, după ce a marcat în minutul 53.

Alexandru Maxim a fost integralist, iar Alin Toşca a rămas şi el pe teren până la sfârşitul meciului. Gazientap a ajuns la 3 meciuri consecutive fără victorie şi ocupă locul 7 în clasament cu 51 de puncte.

În acest sezon, Alexandru Maxim a reuşit să înscrie 14 goluri în campionatul turc şi a oferit 3 pase decisive.

Afla mai multe despre: maxim