”Am jucat împotriva unei echipe care ştie fotbal” Ce a spus Gică Hagi despre super execuţia lui Dussaut

Farul Constanța

Farul Constanţa a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa FC Botoşani, în primul meci al etapei a XIV-a a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Dussaut, în minutul 24 şi Adrian Petre, în minutul 88, din penalti.

”E bine că a venit într-un moment dificil. În ultimele deplasări nu am produs rezultate. Ştiam că jucăm împotriva unei echipe puternice, care ştie fotbal. Am făcut însă un meci complet, dar păcat că ofensiv am avut ocazii şi nu am marcat. Ei au riscat, sub rezultat au riscat foarte mult. Suntem fericiţi că ne-a ieşit.

Ne aşteptam la Dussaut, munceşte bine şi mă bucur că a marcat.  Mai trebuie să şi munceşti din când în când. Mai puţin fotbal şi mai multă muncă.

Fiecare meci e dificil în prima ligă. Eu cred că e un echilibru evident, jucăm împotriva a două echipe foarte bune. Dăm ce putem mai mult şi sper să producem rezultate.” a mărturisit Gheorghe Hagi, la finalul partidei.

Afla mai multe despre: gheorghe hagi