AZ Alkmaar - Ajax 1-0 | Răzvan Marin a fost primul schimbat. Echipa românului a pierdut meciul în prelungiri

În Olanda se joacă la această oră partida dintre AZ Alkmaar şi Ajax Amsterdam.

UPDATE | Ajax a pierdut dramatic meciul din deplasare cu AZ Alkmaar, scor 1-0. Gazdele au dat lovitura în minutul 90 prin Boadu.

Răzvan Marin a revenit ca titular la Ajax, după mai multe luni în care a fost ţinut rezervă. Totuşi, românul a fost primul schimbat, în minutul 83, atunci când locul i-a fost luat de Tagliafico.

În urma victoriei din derby, AZ Alkmaar a egalat la puncte Ajax şi a trecut pe primul loc în prima ligă olandeză, cu 41 de puncte, la mare distanţă de locul trei, Willem II (32 de puncte).

Internaţionalul român, Răzvan Marin este titular în linia mediană a ”lăncierilor” alături Donny Van de Beek, fotbalistul vânat de Real Madrid şi FC Barcelona.

Ajax joacă în următoarea formulă: Onana - Veltman, Schuurs, Martinez, Mazraoi - Alvarez, Van de Beek, Răzvan Marin - Ziyech, Huntelaar, Tadic.

Afla mai multe despre: răzvan marin