Bayern Munchen şi Chelsea i-au făcut viaţa grea brigăzii lui Ovidiu Haţegan în prima repriză. Cum au negociat românii fazele controversate | VIDEO

Returul dintre Bayern şi Chelsea a început de la scorul de 3-0 pentru bavarezi, dar începutul meciului de pe Allianz Arena nu a fost deloc uşor pentru brigada condusă de Ovidiu Haţegan.

În prima repriză, brigada formată din Ovidiu Haţegan, Octavian Şovre, Sebastian Gheorghe şi Radu Petrescu au avut de gestionat mai multe faze dificile. Pe toate le-au luat însă regulamentar, dar, ce-i drept, pe unele şi cu ajutorul sistemului VAR.

Haţegan a avut de lucru încă din minutul 8, atunci când a trebuit să acorde lovitură de pedeapsă pentru Bayern după atacul imprudent al lui Caballero.

18 minute mai târziu, Chelsea putea restabili egalitatea, dar reuşita lui Hudson-Odoi a fost anulată cu o mică întârziere pentru offside.

Afla mai multe despre: arbitrajhateganbayernchelsea