Bicfalvi şi Anton, integralişti în meciul Ural - Samara. Cum s-a încheiat duelul dintre internaţionalii români

Ural Ekaterinburg, cu mijlocaşul Eric Bicfalvi integralist, a încheiat la egalitate, sâmbătă, scor 1-1, partida disputată în compania echipei Krylya Sovetov Samara, formaţie la care mijlocaşul Paul Anton a evoluat de asemenea tot meciul.

Andrey Panyukov a deschis scorul pentru gazde, în minutul 29, pentru ca Maksim Kanunnikov să restabilească egalitatea, în minutul 51.

În urma acestei remize din etapa a 11-a a campionatului Rusiei, Ural a acumulat 12 puncte şi a urcat pe locul 9, în timp ce Samara a rămas pe poziţia a 11-a, cu 11 puncte.

Afla mai multe despre: bicfalviantonrusia