Brighton a pierdut cu Cardiff şi cresc emoţiile pentru evitarea retrogradării. Florin Andone a jucat în repriza a doua

Premier League

Echipa Brighton a fost învinsă, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), de Cardiff City, într-un meci restanţă din etapa a XXXI-a a campionatului englez Premier Legue.

Au marcat Nathaniel Mendez-Laing '22 şi Sean Morisson '50.

La gazde, Florin Andone a intrat pe teren în minutul 54, în locul lui Pascal Gros.

În urma acestui rezultat, Brighton s-a apropiat periculos de zona retrogradării. Echipa lui Andone este pe locul 17, ultimul care asigură menţinerea în prima ligă, cu 33 de puncte din 33 de partide. Cardiff City este pe locul 18, retrogradabil, cu 31 de puncte şi cu un meci în plus.

Afla mai multe despre: brightonflorin andone