Ce au discutat italienii la pauză. Cum au reuşit să întoaracă rezultatul în doar trei minute. Chiellini: ”Asta am vorbit şi am dat gol când am avut ocazia”

Juventus era în dezavantaj la pauza partidei Tottenham - Juventus, dar fotbaliştii italieni au strâns rândurile în partea secundă şi au reuşit să-şi adjugece victoria, scor 2-1, care să-i ducă în ”sferturi”.

Englezii au marcat primii prin Son, în minutul 39. Fotbaliştii pregătiţi de Allegri au restabilit egalitatea prin Higuain, în minutul 64, ca doar trei minute mai târziu să treacă la conducere, după reuşita lui Dybala.

”Pentru noi e o seară fantastică. A fost foarte dificil. Ştiam încă dinaintea acestui meci. Ştiam încă dinaintea acestei duble, dar am crezut, am crezut în victorie.

Ştiam ce jucători fantastici are Tottenham. Harry Kane, Eriksen, Delle Alli, Son. Au un atac incredibil şi au multe ocazii în fiecare meci.

Am crezut chiar şi la finalul primei reprize. Ne-am spus că trebuie să rămânem calmi şi ocaziile vor apărea cu siguranţă. Trebuie doar să fim cocentraţi şi să dăm gol atunci când avem ocazie. Am reuşit. A fost un meci dificil, dar ne-am calificat în sferturi. Acesta era obiectivul nostru”, a declarat Giorgio Chiellini la finalul partidei.

Afla mai multe despre: liga campionilorchampions leaguegiorgio chiellini,