Ce ghinion! Belgia l-a pierdut pe Kevin de Bruyne în a doua repriză a meciului cu Portugalia

EURO 2020

Kevin de Bruyne s-a accidentat şi a fost înlocuit imediat după startul reprizei secunde cu Portugalia.

Kevin de Bruyne s-a accidentat în partida cu Portugalia

Belgia a condus la pauză Portugalia cu 1-0, dar repriza secundă a adus o veste cât se poate de proastă.

La trei minute după reluarea jocului, starul naţionalei lui Roberto Martinez, Kevin de Bruyne, a acuzat o accidentare şi a fost înlocuit cu Dries Mertens.

Imediat după ce a resimţit dureri, De Bruyne a fost încurajat de Cristiano Ronaldo, super starul naţionalei Portugaliei. Marea vedetă a Belgienilor părăsise şi finala UEFA Champions League contra lui Chelsea, după ce de asemenea, s-a accidentat.

Kevin de Bruyne, care luni va împlini 30 de ani, este cel mai important jucător al belgienilor. El are 82 de selecţii la prima reprezentativă şi 22 de goluri marcate.

Joacă la Manchester City din 2015 şi a mai trecut în cariera sa pe la Genk, Chelsea, Werder Bremen şi VfL Wolfsburg.

sursa foto: Twitter

Afla mai multe despre: kevin de bruyne