Ce notă i-au dat scoţienii lui Ianis Hagi pentru evoluţia din meciul cu Celtic

Rangers a câştigat din nou în faţa rivalei Celtic, sâmbătă, scor 1-0, în campionatul Scoţiei, iar diferenţa dintre cele două formaţii este una halucinantă...19 puncte. De menţionat faptul că Celtic are şi trei partide mai puţin disputate.

Internaţionalul român Ianis Hagi (22 de ani) a fost rezervă, dar a fost introdus de Steven Gerrard la începutul reprizei a doua, în locul atacatului Kemar Roofe. A fost destul de activ în ofensivă şi a avut o ocazie mare de gol la 0-0, când putea relua mingea cu capul în poarta lui Barkas, însă doar a şters-o.

Jurnaliştii de la "Herald Scotland" l-au notat pe fotbalistul român cu nota 6: "O schimbare surpriză la pauză, dar s-a descurcat bine".

Cea mai mare notă de la Rangers a primit-o portarul Allan McGregor - 9, care a avut câteva intervenţii extraordinare la scorul de 0-0. De asemenea, Connor Goldson a primit 8, iar James Tavernier, Leon Balogun, Borna Barisic, Glen Kamara şi Steven Davis - 7.

Unicul gol al partidei a fost, de fapt, un autogol al căpitanului de la Celtic, Callum McGregor, în minutul 70.

Afla mai multe despre: fotbal