Ce s-ar fi întâmplat cu Denis Alibec înainte de Kosovo - România! "Asta e pe surse". A jucat doar 10 minute şi a fost rezerva lui George Puşcaş, atacantul făcut praf

Echipa națională

Mihai Stoica a dezvăluit posibilul motiv pentru care Denis Alibec nu a început ca titular partida de la Priştina cu Kosovo.

George Puşcaş a fost alesul lui Edi Iordănescu pentru atacul ”tricolorilor”, dar fotbalistul de la Genoa a avut o prestaţie dezastruoasă. Invitat în cadrul emisiunii ”Sport Report” de pe Orange Sport, Mihai Stoica a spus că, Denis Alibec ar fi întâmpinat nişte probleme.

"Alibec înţeleg că nu joacă titular pentru că ar avea nişte probleme. Asta e pe surse. N-am vorbit cu niciun jucător, pentru că am ascultat ce a zis selecţionerul şi nu am deranjat niciun jucător. Nici măcar nu le-am trimis ceva pe WhatsApp, vreun meme", a spus Mihai Stoica la Orange Sport.

Revolta lui Mihai Stoica la adresa unui tricolor: "Ce vrem de la băiatul ăsta? Nu dă nimic. Mă, nimic, nimic"

Echipa naţională a României a remizat, vineri seară, în deplasare, scor 0-0, cu selecţionata din Kosovo, în Grupa I de calificare la Campionatul European din 2024. La finalul partidei, Mihai Stoica şi-a găsit un "client", care l-a lăsat uimit de cum s-a prezentat la Priştina.

George Puşcaş a fost titularul lui Edi Iordănescu din meciul Kosovo - România şi n-a reuşit să pună poarta adersă în pericol. Mai mult, a fost pus la zid pentru ce a făcut pe faza de construcţie.

"Primele cinci minute au fost ok, după nu. Omul meciului a fost Horaţiu Moldovan, dar mă gândesc la Puşcaş. Sunt nişte chestii pe care nu le înţeleg. Ce caută băiatul ăsta la naţională, ce caută la meciul ăsta, ce a căutat? A fost capăt de linie la meciul ăsta. De ce nu a intrat Alibec la meciul ăsta mai repede?

Ce a căutat Puşcaş să ne exaspereze până spre finalul meciului? Ce vrem de la băiatul ăsta, ce vrea? Serios... Puşcaş nu dă nimic. Mă, nimic, nimic. A câştigat un duel tot meciul sau poate am văzut eu alt meci. Oameni buni, împotriva acestei echipe a marcat Andorra. Avem cea mai slabă grupă din istoria partcipării României, nici la Cupa Balcanică nu găseai aşa ceva.

Puşcaş e jucător de ligi inferioare unde nici măcar nu joacă.

Bine că a funcţionat VAR pe amărăciunea aia de stadion", a declarat, revoltat, expertul Orange Sport, Mihai Stoica.

Afla mai multe despre: romaniamihai stoica