Chelsea, victorie cu Aston Villa în Premier League. Condusă la pauză, echipa lui Lampard a întors scorul în repriza a doua

Chelsea

Chelsea a învins, duminică, în deplasare, scor 2-1, formaţia Aston Villa, în etapa a 30-a din Premier League.

Condusă la pauză, după golul lui Kortney Hause, din minutul 43, Chelsea a întors scorul în partea secundă. Christian Pulisic, în minutul 60, şi Olivier Giroud, două minute mai târziu, au marcat pentru echipa lui Frank Lampard.

În urma acestui succes, Chelsea îşi consolidează locul al patrulea - ultima poziţie de Champions League - în clasamentul din Premier League. Chelsea are 51 de puncte şi un avans de cinci lungimi de ocupantele locurilor cinci şi şase, Manchester United, respectiv Wolves.

Villa rămâne în zona retrogradării, pe locul 19, cu 26 de puncte, la doar un punct însă de prima echipă aflată deasupra zonei roşii, West Ham.

Afla mai multe despre: villa