Chivu tremură în Champions League! Inter U19 a pierdut cu Salzburg şi rămâne fără victorie după trei meciuri

Internazionale Milano U19 a pierdut meciul de pe teren propriu cu reprezentatvia similară a lui Salzburg scor 2-3, din grupa D a UEFA Youth League.

Micii interişti, pregătiţi de Cristi Chivu, au început slab meciul, iar austriecii conduceau cu 2-0 în minutul 40. Salzburg a rămas în 10 oameni în minutul 63, iar nerazzurrii au început să spere, după golul lui Vedovati din minutul 74. Forcing-ul ofensiv al lui Internazionale nu a dat roade, deoarece oaspeţii au dat lovitura de graţie în al patrulea minut de prelungire. Inter nu s-a predat şi a marcat golul de 2-3 la ultima fază a meciului.

După trei etape, Inter are doar două puncte, la cinci lungimi distanţă de liderul Salzburg. În următoarea etapă din Youth League, echipa lui Cristi Chivu se va deplasa în Austria pentru meciul retur.

Afla mai multe despre: inter milanored bull salzburgchivu