Gigi Becali, despre revenirea lui Florinel Coman după accidentarea din meciul cu Voluntari: "O să fie apt"

Gigi Becali a anunţat când va reveni jucătorul celor de la FCSB, după ce acesta a ieşit accidentat la meciul cu Voluntari.

FCSB s-a chinuit în meciul cu FC Voluntari, terminat 0-0, un motiv pentru care "roş-albaştrii" nu au găsit golul victoriei a fost accidentarea lui Florinel Coman.

Coman a plecat deja în Serbia, pentru a se trata la vraciul Marijana Kovacevic.

Florinel Coman, indisponibil pentru meciul cu Petrolul

Coman a fost schimbat în minutul 40 al partidei de pe Naţional Arena, iar în locul său a intrat Octavian Popescu.

Florinel Coman a suferit o leziune fibrilară de gradul 3, motiv pentru care acesta a fost înlocuit înainte de pauză.

Gigi Becali a explicat situaţia fotbalistului numărul unu din tabăra "roş-albastră".

"O să revină Florinel. S-a dus să se refacă. O săptămână lipseşte. O să fie cu Rapid" a declarat Gigi Becali, conform Fanatik.

Astfel, patronul FCSB, Gigi Becali, vede posibilă revenirea lui Florinel Coman pentru derby-ul cu Rapid, programat pe 5 noiembrie, de la ora 20:30.

Până la derby-ul de foc cu Rapid, de pe Arena Naţională, liderul din Superliga va merge la Ploieşti, pentru un meci dificil cu Petrolul, echipa de pe locul şase.

FCSB este pe primul loc în campionat, cu 30 de puncte după 13 etape. Pe locul doi se află CFR Cluj, cu 27 de puncte.

Afla mai multe despre: florinel comangigi becalifcsbrapid