Cristi Manea, dezamăgit după ce CFR a fost egalată în ultimele minute! ”Eu cred că meritam să câştigăm!”

CFR Cluj

CFR Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul disputat, marţi, pe teren propriu cu campioana Elveţiei, Young Boys Berna, în manşa I a turului al treilea preliminar al Ligii Campionilor. Returul va avea loc la 10 aprilie.

Au marcat: Manea '4 / Sierro '90+3. După meci, singurul marcator din partidă al ardelenilor, Cristi Manea, a declarat că CFR merita victoria şi că în retur şansele sunt egale pentru ambele echipe.

”Eu cred că meritam să câştigăm!”

”Păcat că am primit gol în minutele de prelungire. Eu cred că meritam să câştigăm, dar asta este. Ne-am retras, ei au forţat mai mult, şi trebuie să mergem acolo şi să dăm cel puţin ce am dat în seara asta.

Unii dintre noi au mai jucat acest sistem şi ştim să jucăm. Alibec este un jucător puternic, el şi Omrani au ţinut foarte bine de minge. Sper să-şi revină şi să ne ajute la Berna. Ei sunt cam aceeaşi echipă, cred că au 6-7 jucători care au jucat şi în grupe. Trebuie să ne jucăm şansa şi să mergem în grupe. Mergem acolo şi avem şanse 50/50%”, a spus după meci Cristi Manea.

Dacă va trece de Young Boys Berna, CFR Cluj va juca în play-off-ului Ligii Campionilor cu învingătoarea din dubla Ferencvaros (Ungaria) - Slavia Praga (Cehia). În caz contrar, campioana României va evolua în play-off-ul Ligii Europa, cu învinsa din dubla dintre Steaua Roşie Belgrad (Serbia) şi Şerif Tiraspol (Moldova).

Afla mai multe despre: cfr-champions league-cristi manea