Cristi Pustai a deplâns ratările elevilor săi dinaintea golurilor lui Anton: "Aici s-a făcut diferenţa!". Dunărea Călăraşi, eliminată de Dinamo din Cupa României

Dunarea Calarasi

Cristi Pustai, antrenorul Dunării Călăraşi, a reacţionat la finalul înfrângerii suferite de echipa sa, 1-3 cu Dinamo în sferturile Cupei României.

Pustai a deplâns ratările elevilor săi dinainte de golurile marcate de Dinamo. Călăraşiul a ratat trei ocazii mari înainte ca Dinamo să deschidă scorul, iar apoi "câinii" le-au umplut poarta adversarilor. "Din păcate, cam mult în poarta noastră.  Aici cred că s-a făcut diferenţa, pentru că la singurele două şuturi pe spaţiul porţii din prima repriză am primit cele două goluri, iar noi am avut vreo două situaţii clare", a spus Cristi Pustai, după meci.

Dunărea Călăraşi - Dinamo 1-3, în Cupa României

Dinamo s-a calificat, joi, în semifinalele Cupei României, trecând în sferturile de finală, în deplasare, de echipa Dunărea Călăraşi, scor 3-1.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Anton ’32, ’44 şi Bejan ’62.

Pentru gazde a înscris Fotescu, în minutul 67.

Dunărea Călăraşi  1. Krell – 2. A. Rus, 73. R. Crişan, 14. Lopez Varela, 22. Sîrbu – 70. Ciucur (26. Bud ’72), 5. Cr. Puşcaş, 96. S. Sava, 17. Cârstocea (4. Ad. Badea ’63) – 7. Tudoran (21. Calu ’46), 90. Kanda (8. Fotescu ’63). Antrenor: Cristian Puştai

Dinamo: 12. Eşanu – 22. Sorescu, 66. Puljic, 27. R. Grigore, 7. St. Filip – 77. Vl. Achim, 5. Al. Răuţă, 8. P. Anton (32. G. Creţu ’77) – 26. Morsay (29. Măgureanu ’90), 9. Gueye, 31. Fabbrini (38. Bani Mustafa ’84). Antrenor: Ionel Gane

Arbitri: George Găman - Marius Marchidanu, Florian Vişan - Viorel Flueran

Observatori: Petre Radu, Aurel Ionescu

În semifinalele Cupei României sunt calificate şi echipele Universitatea Craiova, Viitorul Pandurii Târgu Jiu şi Astra Giurgiu.

Afla mai multe despre: cristi pustaidinamocupa romanieidunarea calarasi