Cristi Pustai, concluzia după înfrângere dură din play-off: „Mai trebuie să muncim”. De ce nu vrea să mai joace împotriva Rapidului

Liga 2

Dunărea Călăraşi a pierdut meciul cu Rapid, scor 1-4 din Liga 2.

Cristi Pustai (53 de ani), antrenorul Dunării, a fost nemulţumit de meciul jucat de echipa sa.

„Scorul reflectă realitatea. Un gol destul de uşor primul, pe urmă din nou 11m, la pauză puteam chiar să egalăm.. în repriza a doua am primit, din nou, goluri prea uşoare. E o problemă pe care trebuie să o remediem. N-am văzut golul anulat, v-a trebui să ne luptăm şi cu asta. Uneori anumite faze de arbitraj chiar te scot din sărite. Eu aş vrea să vin cu caietul, cu tot, ca să discutăm fazele, dar nu am făcut-o şi nici n-am să o fac.

Deja se adună şi nu este ok. Lupta se va da pe teren până în ultima etapă. Lupta e înca în desfăşurare. Încă nu s-a desprins nimeni. Mai trebuie să crească echipa, să mai muncească. E bine că jucăm cu Rapidul doar un meci, că jucătorii împrumutaţi nu pot juca.. şi vă daţi seama că nu este uşor, mereu lipsesc 4-5 jucători”, a mărturisit Pustai, vizibil supărat după meci.

Dunărea Călăraşi este pe locul 4 în clasamentul din Liga 2, cu 35 de puncte.

Afla mai multe despre: cristi pustailiga 2rapiddunarea calarasi