Dan Petrescu, o nouă victorie în Liga Campionilor Asiei. Victorie la scor pentru Jeonbuk

Jeonbuk, echipa lui Dan Petrescu, a ajuns la al doilea succes în Liga Campionilor Asiei în acest sezon.

Jeonbuk Hyundai a câştigat cu scorul de 3-0 pe teren propriu împotriva formaţiei din Singapore, Lion City.

Japonezul Jun Amano a deschis scorul pentru sud-coreeni, în minutul 5 al partidei. Gazdele şi-au dublat avantajul în minutul 33, prin autogolul lui Lionel Tan Han Wei.

Moon Seon-Min a închis tabela în repriza a doua. În minutul 57 a fost semnată ultima reuşită a partidei.

După această victorie, Jeonbuk se află pe locul 2 în grupă, cu şase puncte. Pe primul loc se află gruparea din capitala Thailandei, Bangkok United.

Thailandezii joacă miercuri o partidă cu Kitchee, codaşa grupei F.

Dan Petrescu stă bine şi în campionat, două victorii la rând este forma recentă a celor de la Jeonbuk, dintre care o victorie în primul meci din play-off-ul campionatului din Coreea de Sud.

Tot în grupele Ligii Campionilor Asiei, Al Nassr, echipa lui Cristiano Ronaldo s-a impus cu scorul de 4-3 împotriva lui Al-Duhail.

Portughezul a înscris o dublă de senzaţie.

Afla mai multe despre: dan petrescujeonbukliga campionilor asiei