Daniel Florea, după remiza cu Viitorul: ”Din cauza asta nu suntem aşa productivi” Fotbalistul Chindiei crede că echipa sa merita victoria

Chindia Targoviste

Daniel Florea a marcat singurul gol al târgoviştenilor în partida cu Viitorul Constanţa.

FC Viitorul a remizat, sâmbătă seară, în deplasate, scor 1-1, cu echipa Chindia Târgovişte, într-un meci din etapa a XIII-a a Ligii I. Pentru constănţeni a fost prima partidă cu Mircea Rednic pe banca tehnică. FC Viitorul a deschis scorul prin Iancu, în minutul 14. Pentru Chindia a înscris Florea, în minutul 63.

De la oaspeţi a fost eliminat Cojocaru, în minutul 37.

Marcatorul gazdelor, Daniel Florea, a explicat la finalul partidei: ”Cred că după ce au rămas în 10 am fi meritat victoria şi am fost la un pas, la 2 metri de poartă să obţinem victoria. Probabil de aia nu suntem aşa productivi pe atac ne epuziăm şi noi ca atacanţi pentru a face ambele faze şi de multe ori suferim la claritate în faţa porţii” a mărturisit Florea, după meci.

Afla mai multe despre: daniel florea