De ce nu mai vine Marius Croitoru la interviuri? Secundul său a dat răspunsul

Botoşani a obţinut o victorie de zile mari, prima din istorie, la Craiova, în a şaptea rundă a play-off-ului Ligii1. Moldovenii s-au impus cu scorul de 3-2, în urma unui meci cu trei cartonaşe roşii şi nenumărate ocazii.

Botoşani a obţinut o victorie muncită în Bănie, 3-2, în faţa unei echipe a Craiovei ce nu s-a ridicat la aşteptări. Jucătorii lui Ouzounidis au arătat tensionaţi încă din start şi au părut mai preocupaţi să îşi oprească adversarul prin orice mijloc, decât să îşi vadă de propriul joc.

După o eliminare de fiecare parte în prima repriză, Bancu a văzut al treilea cartonaş roşu, pe final de meci. La câteva minute după acesta, moldovenii au preluat din nou conducerea, în urma unei acţiuni desfăşurate pe partea stângă a Craiovei, unde trebuia să fie căpitanul oltenilor.

De ce nu mai vine Marius Croitoru la interviuri?

În urma meciului, Marius Croitoru a ales să nu se prezinte la interviu, Mihai Ciobanu venind în locul său.

”Am zis că va fi un joc intens, parcă pe alocuri a fost prea intens. Jucătorii s-au angrenat foarte tare la joc şi s-a lăsat şi cu eliminări justificate”, a spus secunddul Botoşaniului, despre meci.

Întrebat de lipsa lui Croitoru, Ciobanu a refuzat să ofere un răspuns concludent.

De ce alege FC Botoşani să vă trimită pe dumneavoastră la interviuri?