Declaraţiile lui Laurenţiu Reghecampf după victoria cu Chindia. ”Trebuia sa fim mai atenţi.” Când va reveni Koljic: ”Începe antrenamentele de mâine!”

CS Universitatea Craiova a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Chindia Târgovişte, în etapa a XXVIII-a a Ligii 1.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Gustavo, în minutul 28. Markovic a creat faza golului, dar Reghe a decis să îl schimbe în minutul 59. La finalul meciului, antrenorul oltenilor a dezvăluit că echipa a avut nevoie de prospeţime în atac.

De asemenea, Laurenţiu Reghecampf, a dezvăluit că mai mulţi jucători indisponibli vor reveni după accidentări, iar Elvir Koljic va reveni la antrenamente începând de sâmbătă.

”Trebuia sa fim mai atenţi.”

”Am fost neatenţi la doua fază fixe când le-am dat şansă. Trebuia să fim mai atenţi. În repriza a doua au ieşit şi ei la joc, au încercat să marcheze. În mare, sunt mulţumit pentru cele 2 puncte, şi pentru atitudinea arătată.

L-am schimbat pe Markovic pentru că aveam nevoie de prospeţime în faţă. El poate să ducă, nu îl luaţi aşa, avem 5 schimbări. Trebuie să le facem în aşa fel, încât să aducem jucători la acelaşi nivel. Toţi sunt puţini răciţi. Toţi au anumite probleme.

Sper eu să revină cât mai repede. Elvir va începe antrenamentele de mâine. Elvir de câteva zile. Găman şi Marius Constantin se atrenează şi ei. Sperăm să avem efectivul complet. Eu asta îmi doresc. Dar în acelaşi timp ne doream punctele. Ne aşteaptă două meciuri foarte grele. Mergem la Mioveni, întâlnim o echipă dificilă. Trebuie să mergem acolo şi să ne gândim la cele 3 puncte. Să avem răbdare. Suntem pregătiţi”, a spus Laurenţiu Reghecampf la finalul meciului.

Clasament: 1. CFR Cluj - 67 de puncte, 2. FCSB - 59, 3. CS Universitatea Craiova - 48, 4. FC Voluntari - 46, 5. FC Botoşani - 45, 6. Farul - 42, 7. FC Argeş - 41, 8. UTA - 37, 9. Rapid - 36,  10. Sepsi - 33, 11. Chindia - 29, 12. CS Mioveni - 28, 13. FC U Craiova - 27,  14. FC Dinamo - 16, 15. Gaz Metan Mediaş - 14, 16. Academica Clinceni - 11.

Afla mai multe despre: craiova-reghecapf-chindia