Dennis Man, lăudat în Italia: ”A reuşit un lob încântător!”. Cum a fost numit după ce a adus victoria echipei sale

Internaţionalul român Dennis Man (25 de ani) a marcat golul victoriei pentru Parma în meciul contra lui Cremonese, fosta echipă a lui Vlad Chiricheş.

Parma a câştigat partida cu Cremonese, în deplasare, scor 2-1, în etapa cu numărul opt din Serie B. Toate cele trei goluri au fost marcate în repriza a doua. Scorul a fost deschis de oaspeţi, prin Hernani, care a punctat în minutul 54.

Egalarea a venit la 10 minute distanţă. Castagnetti a fost autorul reuşitei. Totuşi, cele trei puncte au mers la Parma, iar golul care le-a adus a fost marcat de Dennis Man în minutul 66.

Internaţionalul român a fost lansat în profunzime de un coechipier şi l-a ”executat” cu o scăriţă superbă pe portarul advers.

Presa din Italia a avut doar cuvinte de laudă pentru Man după prestaţia din meciul cu Cremonese.

"Viclean: s-a ascuns în bucăţi lungi din meci, apoi a lovit în momentul potrivit. Lobul său încântător a adus cele 3 puncte pentru Parma, care îşi consolidează şefia clasamentului”, au scris cei de la Tuttomercatoweb.

Afla mai multe despre: dennis manparmacremoneseserie b