Derby-ul Lazio - Juventus s-a decis în prelungiri! Geniul lui Dybala a răpus trupa lui Ştefan Radu la ultima fază

Juventus

Juventus Torino a câştigat cu 1-0 derby-ul de pe Olimpico cu Lazio şi a bifat a 22-a victorie stagională, acumulând 68 de puncte, cu unul mai puţin decât liderul Napoli.

Unicul gol al unei partide extrem de echilibrate a fost înscris de Paulo Dybala, în minutul 90+3, după o fază absolut senzaţională. Atacantul argentinian s-a distrat cu apărarea lui Lazio şi l-a învins pe Strakosha cu o execuţie perfectă.

Lazio a rămas cu 52 de puncte şi ar putea cădea în afara locurilor de Champions League dacă Inter şi Roma îşi vor câştiga meciurile din această etapă.

La gazde, Ştefan Radu a fost titular şi a jucat tot meciul. Fundaşul român nu a avut nicio vină la golul marcat de Dybala.

Afla mai multe despre: dybalajuventuslazio