Dinu şi Panduru, despre golul lui Rusescu. "Doar el putea să facă aşa ceva!" Unde suferă FCSB. "În compartimentul ăsta, sunt vai de capul lor!"

FCSB

FCSB a remizat pe teren propriu, contra Academicii Clinceni, scor 2-2, într-un meci al etapei cu numărul 7 din play-off-ul Ligii 1.

Olaru a deschis scorul pentru FCSB, în minutul 20, dar Clinceni a revenit până la pauză, graţie reuşitelor lui Cordea şi Rusescu din minutele 27 şi 36. Florin Tănase a egalat în minutul 56 din lovitură de la 11 metri.

Raul Rusescu a marcat ca pe vremuri contra fostei sale echipe. Invitaţi în studioul Telekomsport, Basarb Panduru şi Cornel Dinu au analizat execuţia frumoasă a lui Rusescu şi poziţionarea lui Vlad.

Legenda lui Dinamo consideră ca echipa lui Gigi Becali are de suferit în compartimentul median.

"De aia e pus in poarta, ca s-o scoată. În plonjon e întârziat, hai să spun doar al compartimentului median de la FCSB, sunt vai de capul lor", a spus Cornel Dinu în cadrul emisiunii Minutul 91.

Basarab Panduru a fost impresionat de golul marcat de Rusescu şi crede ca Andrei Vlad nu putea să pareze şutul.

"Doar Rusescu putea să facă aşa ceva. Putea să marcheze golul ăsta pentru că şutul ăsta e complicat. Nu cred ca poate să o apere Vlad pe asta", a remarcat Basarb Panduru.

FCSB ocupă locul 2 în clasament, cu 46 de puncte, fiind la un singur punct în spatele CFR-ului. Academica Clinceni rămâne pe locul 5, cu 26 de puncte, fiind la 5 puncte distanţă de FC Botoşani.