Duel de foc pentru CSM Bucureşti în sferturile Ligii Campionilor. Gyor, victorie şi în deplasarea de la Buducnost în grupele principale

Handbal

Deja calificată în sferturile Ligii Campionilor, după eşecul lui Kristiansand de sâmbătă, CSM Bucureşti nu a reuşit să producă surpriza în faţa liderului Metz. În Franţa, "tigroaicele" au început timorat şi au fost conduse cu patru goluri la jumătatea primei reprize.

Fetele lui Adi Vasile au pierdut, scor 26-28, şi vor încheia grupa pe poziţia a patra, indiferent de rezultatele din ultima etapă. Sâmbătă, CSM se va duela cu norvegiencele de la Kristiansand, în direct la Telekom Sport.

În sferturile de finală ale Ligii Campionilor, handbalistele CSM-ului o vor înfrunta pe Gyor, campioana europeană din ultimele trei sezoane. Maghiarele şi-au asigurat primul loc în grupă după victoria cu Buducnost. S-au impus cu 28-27 şi vor încheia pe prima poziţie indiferent de rezultatul din ultimul meci, cu Râmnicu Vâlcea.

Afla mai multe despre: gyorbuducnostcsm bucuresti