Dumiter a marcat şi a anunţat: ”Cred că i-am demonstrat antrenorului că se poate baza pe mine!”

Formaţia FCSB a învins, sâmbătă seară, la Buzău, cu scorul de 3-0, echipa CS Mioveni, într-un meci din etapa a XII-a a Ligii 1.

Florin Tănase în minutul 56, Andrei Dumiter în minutul 65 şi Claudiu Keşeru în minutul 69, au marcat golurile victoriei pentru echipa gazdă. CS Mioveni a jucat din minutul 45+1 fără Buziuc, eliminat.

”Am aşteptat foarte mult acest moment, speram să vină mult mai repede, ca să-mi dea moral pentru meciurile ce urmează. Dar este bine că a venit acum, am profitat de şansă, am speculat-o şi aştept mai multe şanse în viitor. Cred că i-am demonstrat domnului antrenor că se poate baza şi pe mine. Că dacă stăm să ne uităm sunt aproape singurul jucător care în această seară a fost titular şi până acum nu a jucat. Sper să se bazeze pe mine pentru că i-am demonstrat că pot juca foarte bine” a spus Andrei Dumiter, la finalul confruntării de la Buzău.

”Am simţit că voi da gol şi de aia am urmărit fiecare minge. A fost aşa o încâlceală şi mă bucur că am urmărit mingea până la capăt. Suntem un grup bun şi cei care au rămas în picioare sunt jucători de calitate. Le urez sănătate celor care au această boală şi sper să revină cât mai repede. Va daţi seama că putem duce încă o partidă, dar cei idn club o să decidă. Dacă e mai bine să jucăm sau să amânăm meciul. Eu dacă putem să jucăm, aş vrea să jucăm” a mai spus fostul atacant de la Sepsi.

Afla mai multe despre: andrei dumiter