Ei vor conduce de la centru duelurile Juventus - Villarreal şi Lille - Chelsea, din Liga Campionilor. Miercuri se vor afla ultimele sfertfinaliste

În această săptămână vor avea loc ultimele patru meciuri din optimile de finală din Liga Campionilor.

Polonezul Szymon Marciniak şi italianul Davide Massa vor arbitra partidele care se vor disputa, miercuri, de la ora 22.00, în manşa secundă a optimilor Ligii Campionilor.

Szymon Marciniak va fi la centru la meciul Juventus - Villarreal, care în tur s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

La meciul OSC Lille - Chelsea, în tur 0-2, la centru se va afla arbitrul italian Davide Massa.

Marţi au loc meciurile:

• Manchester United - Atletico, în tur 1-1; Arbitru: Slavko Vinčić (Slovenia)
  • Ajax - Benfica, în tur 2-2; Arbitru: Carlos del Cerro Grande

În sferturi s-au calificat deja Liverpool (2-1 cu Internazionale Milano), Bayern Munchen (8-2 cu RB Salzburg), Manchester City (5-0 cu Sporting Lisabona) şi Real Madrid (3-2 cu PSG).

Tragerea la sorţi pentru sferturi şi semifinale va avea loc pe 18 martie 2022. Finala se va juca pe Stade de France, din Paris.

Afla mai multe despre: chelsealillevillarealliga campionilorjuventus