Eric Bicfalvi face spectacol în Rusia! A reuşit o dublă în meciul cu Torpedo Moscova

Fotbalistul echipei Ural, Eric Bicfalvi, a înscris două goluri în meciul câştigat, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Torpedo Moscova, în grupele Cupei Rusiei.

Eric Bicfalvi face spectacol în Rusia! 'Dublă' în meciul cu Torpedo Moscova

Bicfalvi a marcat în minutele 54 (penalti) şi 73. Pentru Torpedo a înscris Laptev ’77. Eric Bicfalvi a jucat până în minutul 84.

Bicfalvi a mai evoluat de-a lungul carierei sale la Jiul Petroşani, Steaua Bucureşti (n.r. actuala FCSB), SCM Gloria Buzău, Volyn Lutsk, Liaoning FC şi FC Dinamo.

Cele mai multe apariţii le-a bifat la Ural Yekaterinburg, 166, unde a reuşit să se impună pe tabelă de 51 de ori şi să paseze decisiv în 15 situaţii.

Echipa Ural ocupă primul loc în grupa D şi este calificată în faza următoare a competiţiei.