Eric Bicfalvi face spectacol la Ural! Mijlocaşul a marcat un gol senzaţional în meciul cu Dinamo Moscova

Echipa Ural Ekaterinburg a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), cu Dinamo Moscova, în etapa a III-a a campionatului rus de fotbal.

Titular şi prezent pe teren tot meciul, mijlocaşul Eric Bicfalvi a deschis scorul pentru gazde, în minutul 54, dar Dinamo a egalat în minutul 85, prin Evgheni Markov.

Acesta a fost primul punct obţinut de echipa Ural în noua ediţie a campionatului Rusiei. Formaţia românului este penultima în clasament (locul 15). Dinamo Moscova este pe locul 10, cu trei puncte.

Afla mai multe despre: bicfalvigoluralrusiadinamo moscova