Eric Bicfalvi loveşte din nou! Gol de trei puncte într-un meci vital, pentru internaţionalul român

Fotbalistul echipei Ural, Eric Bicfalvi, a marcat un gol în meciul câştigat, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Rubin Kazan, în campionatul Rusiei.

Bicfalvi a înscris golul de 2-1, în minutul 85, cu o lovitură de cap. Pentru Ural a mai marcat Egoricev, în minutul 1, iar oaspeţii au înscris prin Poloz ‘4.

Eric Bicfalvi a intrat pe teren în minutul 53.

După 24 de etape, echipa românului ocupă locul 11 în clasament, cu 30 de puncte, în timp ce Rubin este pe 10, tot cu 30 de puncte, dar cu un golaveraj mai bun. Lider este Zenit Sankt Petersburg, care are 51 de puncte.

Afla mai multe despre: bicfalvi