EXCLUSIV | „N-are bun simţ!” Costache, suspendat în ultima etapă în urma unui galben încasat după fluierul final. Ce s-a întâmplat între el şi Sorescu

Deian Sorescu şi Valentin Costache au încasat câte un cartonaş galben după fluierul final al partidei dintr CFR şi Dinamo. Cei doi ar fi avut un conflict în timpul partidei, care s-a solvat cu o avertizare pentru fiecare după fluieul final.

CFR Cluj a primit vizita lui Dinamo în penultima etapă a sezonului regular. Campioana s-a impus cu scorul de 1-0, graţie unui gol al lui Bilel Omrani în minutul 80. ”Câinii” au suferit două eliminări, după ce Anton şi Bejan au fost eliminaţi în minutele 31 şi 37 respectiv, amândoi încasând câte două cartonaşe galbene.

Costache, suspendat în ultima etapă în urma unui galben încasat după fluierul final

În urma fluierului final, Valentin Costache şi Deian Sorescu au încasat câte un avertisment după ce aceştia şi-ar fi adresat insulte. Astfel, jucătorul CFR-ului va fi suspendat pentru ultima etapă, duelul de foc împotriva Craiovei.

Cornel Dinu a discutat despre comportamentul lui Costache, care ar fi iscat conflictul după finalul partidei, şi l-a pus la zid pe jucătorul CFR-ului.

„Tu ştiai că eşti în situaţia asta cu galbenele şi tu mai cauţi scandal la final? Trebuie să ai bun simţ. Dar trei sferturi din fotbalişti nu mai au aşa ceva. Mai avem noi şcoli pentru aşa ceva?”, a spus Cornel Dinu, pentru Telekom Sport.