Faceţi cunoştinţă cu fotbalistul momentului în Liga 1. Marko Dugandzic, patru goluri în patru meciuri jucate în România

Atacantul croat al echipei FC Botoşani, Marko Dugandzic, este în mare formă de la venirea în România.

Transferat în pauza competiţională de la NK Osijek, vârful în vârstă de 25 de ani a înscris în toate cele patru partide jucate pentru FC Botoşani, în Liga 1, ultima oară în derby-ul Moldovei cu Poli Iaşi, de luni seară.

Marko Dugandzic a dus scorul la 2-1 în minutul 55 al partidei de la Botoşani, cu o reluare din apropiere, şi a ajuns la patru goluri înscrise în patru apariţii în Liga 1.

• 15 selecţii şi 13 goluri a adunat Dugandzic la naţionalele U17, U18 şi U19 ale Croaţiei
  • 150.000 de euro este cota lui Dugandzic, conform Transfermarkt.de

Marko Dugandzic a fost propus la FCSB

Interesant este că patronul echipei FC Botoşani l-a propus pe Dugandzic la FCSB, încă dinainte ca atacantul croat să debuteze pentru moldoveni în meciurile oficiale. "Patru milioane şi e al lor. Pot să îi şi spun: <<domnul Becali, la vară aveţi atacant bun de tot. Pregătiţi patru milioane şi jucaţi în Europa League cu el!>>. Marko e numai bun pentru asta", spunea Iftime, pentru Telekom Sport.

Afla mai multe despre: fc botosani