Fanii olteni au răbufnit după înfrângerea cu Petrolul: ”Papură e antrenor pentru snooker!” / ”Din ce în ce mai slabi”

Echipa Petrolul Ploieşti a învins duminică, în deplasare, scor 3-1, formaţia Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a 13-a a Superligii.

Suporterii Universităţii Craiova, de neoprit după eşecul cu Petrolul

După o primă repriză în care Universitatea Craiova a avut mai multe şanse de gol şi a dominat, ploieştenii au început perfect repriza secundă, cu golul lui Muşi, din minutul 57. În minutul 70 a venit rândul lui Grozav să înscrie, acesta majorând scorul la 2-0 în favoarea oaspeţilor.

Oltenii au avut un penalti transformat de Kurtic, în minutul 74, iar ploieştenii au marcat în minutul 77, prin Grozav, dar după aproape 6 minute de aşteptare a deciziei VAR, golul a fost anulat pentru ofsaid. Petrolul a închis însă tabela în minutul 90+1, prin golul lui Marian Huja, revenit pe teren după aproape un an de absenţă din cauza accidentării.

Ploieştenii s-au impus cu 3-1 şi sunt pe locul 6 în clasament, cu 19 puncte, iar Universitatea Craiova se află pe 4, cu 22 de puncte.

Jucătorii formaţiei din Bănie nu au scăpat de furia suporterilor prezenţi pe „Ion Oblemenco”. Aceştia i-au fluierat şi huiduit pe favoriţii lui Mihai Rotaru pe tot parcursul reprizei secunde. Aceştia au răbufnit şi pe reţelele de socializare:

”Cred că sunteţi antrenaţi pentru snooker! Dacă nu aduce repede un antrenor, se pierde şi cupa şi play-off-ul”.

”Îmi pare rău să spun, dar a părut o echipă fără nicio intenţie de joc, fără antrenor şi nişte băieţi care s-au întâlnit prima dată în această seară şi au zis să joace şi ei un fotbal”.

”Nu avem antrenor, ce nu înţelegeţi? Aţi văzut pe cineva să dea indicaţii pe marginea terenului?”.

”Antrenor de Liga 2, rezultate pe măsură”.

”Mergeţi şi jucaţi cu Filiaşi, cu Pandurii că pe ăia îi mai băteţi şi voi!”

”Incredibil ce au reuşit aceşti jucători, au demonstrat că sunt din ce în ce mai slabi. Ruşine să vă fie!”