FC Bihor - Dinamo Bucureşti 1-1. Lovitură de teatru! ”Câinii” au fost egalaţi în minutul 83 de o echipă din Liga 3

Cupa României

Echipa Dinamo Bucureşti a încheiat la egalitate vineri seara, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia FC Bihor, în ultimul meci al etapei a doua din faza grupelor Cupei României.

FC Bihor - Dinamo 1-1

• FC Bihor:  Pînzariu - Jurj, Bactar, Stan, Ioviţă - Vasile, Gunie, Calugher - Ban, Sorian, Chiţaş.
  • Antrenor: Florin Farcaş
  • Dinamo: Golubovic - D. Irimia, Giafer, Patriche, Grigore - Bena, Iglesias, I. Roşu - A. Bani, Abdallah, Ghezali
  • Rezerve: Began - Lucas, Goncalo, Larrucea, Politic, A. Irimia, N. Roşu, Amzăr, Costin
  • Antrenor: Ovidiu Burcă

Min 90+4: S-a terminat partida.

Min 83: GOOOOOOOOL! Bihor egalează prin Pop după o greşeală făcută de Ricardo Grigore.

Min 51: Ocazie Dinamo! Ghezali nu reuşeşte să majoreze diferenţa, deşi a scăpat singur cu portarul.

Min 48: GOOOOOOOOL Dinamo! Ricardo Grigore este omul potrivit la momentul potrivit pentru oaspeţi! După lovitura liberă bine executată de Bani, Grigore trimite mingea în poarta goală!

Pauză: FC Bihor - Dinamo 0-0!

Min 25: Gazdele cer penalty după o intrare la limită a lui Patriche, însă jocul continuă.

Min 16: Ocazie Dinamo! Abdallah şutează pe lângă poartă din interiorul careului.

Min 3: Ocazie Dinamo! Ghezali reia puţin pe lângă poartă.

Min 1: A început meciul!

Dinamo îşi joacă şansa la sferturile Cupei României în această seară, împotriva formaţiei de Liga 3, FC Bihor.

Orădenii nu sunt la primul meci împotriva unei echipe de tradiţie din Capitală, în acest sezon.

FCSB a făcut deplasarea la Oradea în luna septembrie, "roş-albaştrii" au obţinut o victorie cu scorul de 2-0.

FC Bihor şi-a obţinut calificarea în grupele Cupei României după o victorie cu FC Argeş, scor 1-0, în play-off-ul preliminariilor grupelor Cupei României.

În cazul unei victorii a dinamoviştilor în această seară, "câinii roşii" au toate şansele spre calificarea în sferturile competiţiei.

Dinamo se va duela în ultima etapă a grupelor cu Oţelul Galaţi, acasă, în timp ce FC Bihor va juca împotriva unei alte formaţii de Liga 3, SCM Zalău.

În prima etapă, Dinamo a obţinut un egal împotriva celor de la FC U Craiova 1948.

Proporţiile dezastrului de la Dinamo

• Dinamo este pe locul 15 în Superliga, cu 10 puncte după 14 meciuri disputate.

FC Bihor, fără eşec în Liga 3

• FC Bihor este pe primul loc în Seria 8 din Liga 3, cu 24 de puncte după 10 meciuri disputate.

Orădenii sunt fără eşec în Liga 3 în acest sezon.

Afla mai multe despre: dinamofc bihorcupa romaniei