FCSB a învins Astra, scor 2-1, într-un meci amical! Claudiu Keşeru şi Valentin Gheorghe au marcat pentru echipa lui Iordănescu! Steaua a pierdut, scor 1-2, cu FC Voluntari

FCSB a câştigat, scor 2-1, partida amicală disputată împotriva celor de la Astra Giurgiu.

FCSB a învins Astra, scor 2-1; Rapid a remizat cu FC Argeş, scor 2-2

Noile achiziţii ale clubului, Valentin Gheorghe şi Claudiu Keşeru, au semnat reuşitele FCSB, în minutele 16, respectiv 21, în timp ce Dragoş Gheorghe a redus din handicap în minutul 29.

Edward Iordănescu a folosit următoarea formulă de echipă: Straton - Creţu, Vinicius, Miron, Haruţ - Cristea - Oaidă, Ov. Popescu - Dumiter, Keşeru, Gheorghe. În a doua parte a meciului au intrat Mamut, Coza, Şerbănescu, Ardelean şi Târnovanu.

Tot sâmbătă, Rapid a remizat cu FC Argeş, scor 2-2. Pentru Rapid au marcat Stahl şi Moise, iar pentru FC Argeş au înscris Said şi Palici.

Într-un alt meci amical, Steaua a pierdut, scor 1-2, cu FC Voluntari. Pentru stelişti a marcat Răsdan, iar pentru FC Voluntari au înscris Golan şi Angelov.

Afla mai multe despre: fcsb-keşeru-liga 1-valentin gheorghe