FCSB nu pierde timpul în pauza competiţională! Care a fost scorul meciului amical disputat sâmbătă

FCSB a disputat astăzi, în timpul pauzei provocată de meciurile echipelor naţionale, un meci amical.

"Roş-albaştrii" au disputat sâmbătă un amical împotriva formaţiei de Liga 2, CSM Alexandria.

2-1 a fost scorul amicalului disputat la baza sportivă din Berceni. Elevii cipriotului Elias Charalambous au deschis scorul

în minutul 32, prin reuşita lui Damian Djokovic. Peste doar şase minute, Octavian Popescu a dublat avantajul "roş-albaştrilor".

În repriza a doua a marcat şi CSM Alexandria, golul a venit în minutul 69, înscris de Petre Simon.

Elias Charalambous a avut la dispoziţie mai mulţi jucători din prima echipă, neconvocaţi la loturile naţionale.

Primul 11 folosit de FCSB în amicalul cu CSM Alexandria

• Udrea - Creţu, Ngezana, Haruţ, Panţîru - Şut, Djokovic, Lixandru - Toma, Băluţă, Oct. Popescu

La FCSB au mai intrat pe parcursul meciului Vlad, Ganea, Dawa, Ciobanu, Necşulescu, Colibănaşu, Pandele şi Ilie.

Afla mai multe despre: fcsbamicalalexandria