Florin Andone, un nou gol la Eldense. Meci spectaculos cu Espanyol, în liga a doua din Spania

Internaţionalul român Florin Andone (30 de ani) a marcat din nou pentru Eldense, în eşalonul secund fotbalistic din Spania, într-o remiză spectaculoasă cu Espanyol.

Espanyol şi Eldense au încheiat la egalitate, scor 3-3, în etapa a şasea din liga a doua din Spania.

Florin Andone a marcat din nou pentru Eldense

Oaspeţii au condus cu 2-0 la pauză, prin golurile lui Soberon (10) şi Chapela (15). Gazdele au redus din diferenţă în minutul 50, prin Braithwaite, fostul jucător al Barcelonei.

Însă, la un minut distanţă, Florin Andone şi-a făcut simţită prezenţa pe tabelă şi a marcat pentru Eldense.

Totuşi, formaţia oaspete nu a reuşit să plece cu toate punctele de pe terenul lui Espanyol, deoarece gazdele au mai înscris de două ori.

Puado a reuşit ”dubla” în minutele 59 şi 90+14, din penalty. Astfel, meciul s-a încheiat cu un spectaculos 3-3.

Florin Andone a ajuns în vara acestui an la Eldense, liber de contract după despărţirea de Las Palmas. A fost al doilea gol marcat în şase meciuri jucate în campionat.

În vârstă de 30 de ani, Andone este cotat la 800.000 de euro şi a adunat 25 de meciuri şi două goluri la naţionala României.

În urma acestui rezultat de egalitate, Eldense ocupă lcoul 12, cu opt puncte, în timp ce Espanyol se află pe locul 2, cu 14 puncte.

Afla mai multe despre: florin andineeldensestranieri