FOTO | Lovitură pentru România! Tamaş, eliminat după o fază controversată! A avut dreptate arbitrul olandez?galerie foto

Echipa națională

Gabi Tamaş a fost eliminat în minutul 43, după ce l-a faultat în careu pe Gacinovic. Arbitrul olandez Kevin Blom a considerat că fundaşul român trebuie să primească roşu pentru faptul că l-a lovit cu piciorul în faţă pe jucătorul sârb.

Reluările arată că Tamaş nu l-a lovit în plin pe adversar şi se pune problema dacă, pe lângă lovitura de pedeapsă, se impunea şi cartonaşul roşu. A avut dreptate arbitrul?

Din fericire pentru noi, Tadic a trimis în peluză şutul de la 11 metri şi scorul la pauză rămâne egal, 0-0.

Afla mai multe despre: tamaseliminareromaniaserbia,