FOTO | "Trebuie să treci prin ce e mai rău pentru a ajunge la ce e mai bun". Reacţia lui Ionuţ Radu după gafa din meciul cu AC Milan

Genoa, echipă în poarta căruia Ionuţ Andrei Radu a fost titular, a pierdut la limită, joi, pe San Siro, 1-2, cu AC Milan. Golul victoriei a venit în minutele de prelungire, în urma unei gafe a lui Radu.

Era al doilea minut de prelungire atunci când Abate a trimis o centrare în careul echipei rossoblu, iar portarul echipei naţionalei de tineret a ieşit hazardat şi a boxat balonul, care a ajuns la căpitanul lui Milan, Alessio Romangoli, al cărui şut s-a oprit tocmai în poarta lăsată goală de Radu.

Până atunci, Radu făcuse o partidă extraordinară, salvând Genoa în repetatate rânduri.

"Câteodată trebuie să treci prin ce e mai rău pentru a ajunge la ce e mai bun. Sunt pregătit pentru următoarea provocare. Forza Genoa!", a scris titularul din poarta României U21 pe Instagram.

Sometimes you have to go through the worst to get the best. Ready for the next challenge! Forza Genoa!