VIDEO | Gaz Metan - Farul Constanţa 1-1. Final nebun de partidă! Echipa lui Gică Hagi a obţinut un punct la ultima fază a meciului

Gaz Metan Mediaş a remizat, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-1 (1-0), echipa Farul Constanţa, în etapa a XVII-a a Ligii I. Constănţenii au egalat în minutul 90+6, din penalty.

Pentru Gaz Metan a marcat Morar, în minutul 44, iar pentru Farul a înscris Betancor, în minutul 90+6, din penalty. La finalul meciului, arbitrul Iulian Călin a avut nevoie de intervenţia forţelor de ordine pentru a ieşi de pe teren.

În clasament, lider este CFR Cluj, cu 42 de puncte (16 jocuri). FCSB ocupă locul doi, cu 37 de puncte, FC Voluntari este pe 3, cu 29 de puncte, şi Universitatea Craiova se află pe poziţia a patra, cu 28 de puncte. Farul ocupă locul 8, cu 25 de puncte, iar Gaz Metan este pe 12, cu 18 puncte.

Gaz Metan-Farul Constanţa LIVE VIDEO 1-1 ( Morar - 44) // (Betancor - 90+6)

Gaz Metan: Vâlceanu - De Moura, Matricardi, Matias, Dobrescu - Alceus, Lixandru - Chamed, Deaconu, Trif - Morar

Rezerve: Buzbuchi, Filip, Velisar, Romeo, Horj, Izata, Şteau, Gaşpar, Irobiso

Farul: Aioani - Mladen, Larie, Ghiţă, De Nooijer - Boboc, Artean, Purece - Ely Fernandes, Betancor, Pitu

Rezerve: Brănescu, Dobrosavlevici, Radaslavescu, Sali, Chiţu, Ciobanu, Pires, Buta

Antrenor: Gică Hagi

Min 90+7. Final de meci!

Min 90+6. GOOOOOOL FARUL! Betancor marchează de la 11 metri!

Min 90+4. Penalty pentru Farul! Moura l-a faultat pe Adi Petre în careu!

Min 59. Ocazie Farul. Adi Petre a şutat din careu, dar portarul s-a opus!

Min 46. A început repriza secundă!

Min 45. Final de primă repriză!

Min 44. GOOOOOOOL Gaz Metan! Ronaldo Deaconu îi pasează lui Vlăduţ Morar pe culoare. Jucătorul ardelenilor are o execuţie excelentă şi trimite mingea cu efect în poartă!

Min 40. Ocazie Gaz Metan! Ronaldo Deaconu încearcă să trimită pe poartă din corner, dar mingea cade în spatele porţii.

Min 35. Ocazie mare Farul! De Nooijer a scăpat 1 contra 1 cu portarul, dar trage în plasa laterală!

Min 33. Ocazie mare Farul! După un corner executat, Artean încearcă să recentreze, dar mingea a luat o traiectorie ciudată şi a aterizat pe bară!

Min 15. Ocazie Gaz Metan! Alceus şutează din careu, dar portarul advers respinge în corner!

Min 1. A început meciul!

Acesta va fi penultimul meci al etapei a 17-a din Liga 1. În tur, echipa condusă  de Gică Hagi s-a impus în faţa ardelenilor cu 2-0, care la acel moment erau conduşi de Mihai Teja.

Etapa trecută, Farul a reimizat cu UTA Arad, scor 0-0, şi a ieşit din zona locurilor care asigură calificarea în play-off. Constănţenii sunt pe locul 8 în clasament, cu 25 de puncte, fiind la 3 puncte de locul 6, care asigură prezenţa în play-off, ocupat de FC Botoşani.

Gaz Metan este pe locul 16 în clasament, cu 15 puncte, după 16 etape jucate. Echipa lui Ilie Poenaru nu a mai câştigat un meci în campionat de două etape.

Afla mai multe despre: gaz metan-farul-liga 1