Ghinion teribil pentru Pantilimon! Echipa sa a condus cu 3-0, dar s-a prăbuşit pe final! Ultimul gol s-a marcat în minutul 90+8

Formaţia Nottingham Forest, cu portarul Costel Pantilimon integralist, a remizat, miercuri, în deplasare, scor 3-3, cu echipa Norwich City, într-un meci din liga a doua engleză.

Nottingham Forest a condus cu scorul de 3-0, prin golurile marcate de Cash ’45+1, ’74 şi Robinson ’65. Pentru gazde au înscris Vrancic ’77 şi Hernandez ’90+4 ’90+8.

Pantilimon a primit un cartonaş galben în minutul 90+7.

După 24 de etape, Nottingham Forest ocupă locul zece în clasament, cu 36 de puncte, iar Norwich este pe doi, cu 48 de puncte. Lider este Leeds United, care are 51 de puncte.

Afla mai multe despre: pantilimonnottinghamanglia