Gigi Becali, zis şi "Ferguson". Un fost jucător al FCSB-ului îl sună pe patron şi-n pauzele meciurilor şi i-a pus şi o poreclă: "Glumim şi noi"

Plecat de la FCSB în august 2022, Florin Tănase a rămas prieten cu Gigi Becali, iar cei doi vorbesc de mai multe ori pe săptămână.

Fotbalistul legitimat acum la Al-Okhdood i-a pus şi o poreclă patronului de la FCSB, pe care îl sună uneori chiar şi în pauzele partidelor vicecampioanei României.

"Singurul jucător cu care ţin legătura, mai mult decât atunci când era la mine, e Tănase. La 2-3 zile vorbim. El îmi zice: <<Ce face Ferguson? Vai, dar ce mutare a făcut Ferguson>>.  A zis că o să vină antrenor. Glumim. Prea frumos caracter.

I-au dat ăia banii degeaba să plece. I-am zis: <<Stai să vezi că te dau şi ăştia în iarnă afară, îţi mai dau şi ăştia nişte bani, apoi te duc în Liga Campionilor la vară>>. Mă sună şi-n pauză câteodată: <<Ce mutare a făcut Ferguson>>, a spus Gigi Becali.

FCSB - Poli Iaşi 2-1

FCSB a învins-o, duminică, pe teren propriu, scor 2-1, pe Poli Iaşi, într-un meci din etapa a şasea Superligii. Este a cincea victorie consecutivă a roş-albaştrilor în campionat.

• FCSB: Târnovanu - Pantea, Dawa, Chiricheş, Radunovic - Ov. Popescu, Şut, Olaru (Haruţ 89) - Oct. Popescu (Miculescu 47),  Compagno (Djokovic 74), Fl. Coman (Radaslavescu 90+5). ANTRENOR: Elias Charalambous
  • POLI IAŞI: Ailenei – Martac (Stefanovic 46), F. Ilie, Samayoa, R. Ispas (Belu Iordache 78) - Bordeianu, Marchioni, Jatoba (Vaşvari 46) - Luis Phelipe (S. Buş 67), Vojtus (R. Ion 62), A. Gheorghiţă. ANTRENOR: Leo Grozavu.

Afla mai multe despre: becalifcsbflorin tanase