Girona, lider în La Liga! Fostul dinamovist, Aleix Garcia, gol pe finalul meciului cu Osasuna

La Liga

Girona este din nou lider în La Liga după o victorie obţinută în deplasare, cu Osasuna, scor 4-2.

Echipa antrenată de spaniolul Michel (48 de ani) a revenit pe prima poziţie din La Liga după o victorie cu Osasuna, scor 4-2.

Oaspeţii au deschis scorul din reuşita lui Ivan Martin, în minutul 16, din pasa lui Dovbyk.

Ante Budimir a restabilit egalitatea la doar nouă minute distanţă de la deschiderea scorului.

Croatul a reuşit "dubla" în minutul 55, din pasa lui Mojica.

Girona a revenit în ultimele 20 de minute ale meciului, au egalat prin ucraineanul Dovbyk, în minutul 71.

Un alt internaţional ucrainean, Viktor Tsygankov, a adus-o pe Girona în avantaj, în minutul 80, din pasa conaţionalului său.

Fostul jucător al celor de la Dinamo, Aleix Garcia a înscris golul de 4-2, în minutul 90.

Girona a urcat momentan, pe prima poziţie în La Liga, la trei puncte de Real Madrid.

Aleix Garcia, om de bază la mijloc pentru Girona

Aleix Garcia a ajuns la a doua reuşită stagională, în 11 meciuri, timp în care a furnizat şi patru pase decisive.

Afla mai multe despre: gironaaleix garciala liga