Ianis Hagi continuă pasa proastă la Rangers. Steven Gerrard l-a lăsat din nou pe banca de rezerve, dar echipa sa a făcut scor

Ianis Hagi (22 de ani) n-a fost inclus nici de această dată în primul „11” al lui Rangers. Mijlocaşul român a fost lăsat pe banca de rezerve la meciul cu Hamilton (scor final 8-0). Este a cincea oară în ultimele şase partide când Gerrard nu apelează la serviciile sale ca titular.

Ianis Hagi nu s-a regăsit printre titularii lui Rangers la meciul contra ultimei clasate din Premiership, Hamilton. Gerrard a preferat să înceapă în atac cu Defoe, Kent şi Roofe, în timp ce la mijlocul terenului i-a titularizat pe Aribo, Jack şi Arfield.

Ianis Hagi, rezervă de lux la Rangers

Ianis Hagi este deja la a cincea partidă din ultimele şase când nu face parte din formula de start a lui Rangers.

Cu Motherwell, Celtic şi Kolmarnock nu a fost deloc utilizat de Gerrard, în timp ce în meciul cu Ross County a fost introdus în minutul 65.

Hagi a evoluat mai mult doar contra lui Livingston, aproximativ 84 de minute. Mijlocaşul român nu a jucat nici în Europa League, cu Benfica, meci terminat la egalitate, scor 3-3.

• Ianis Hagi are un gol şi opt pase decisive în acest sezon, în 15 meciuri pentru Rangers

Cu Hamilton, Ianis a intrat în ultimul sfert de oră, când scorul era deja 8-0 pentru Rangers. Liderul din Scoţia s-a impus clar în acest meci şi îşi păstrează poziţia fruntaşă în Scottish Championship

Afla mai multe despre: ianis hagigerrardrangers