Imagini teribile de la Wimbledon! FOTO | Adversara Svitolinei a început să plângă în hohote pe terengalerie foto

Momente cumplite la Wimbledon, în confruntarea din turul 2 dintre Margarita Gasparyan şi Elina Svitolina.

Sportiva din Rusia a câştigat primul set, scor 7-5, dar s-a retras în setul secund, într-un moment în care Svitolina conducea cu 6-5 şi servea pentru a egala situaţia de pe tabelă.

O accidentare musculară suferită la scorul de 5-5 a împiedicat-o pe Gasparyan să mai continue meciul, iar lacrimile rusoaicei au emoţionat întreaga asistenţă.

Imediat după accidentare, Margarita a rămas minute bune la sol, dar în cele din urmă a decis să continue meciul. A cedat însă după câteva minute, răpusă de dureri insuportabile. Şi a părăsit terenul plângând în hohote.

Afla mai multe despre: svitolinagasparyan