Încă un meci cu incidente în Franţa! Nebunie totală la Paris FC - Lyon, în Cupă. Meciul a fost abandonat | VIDEO

Nebunie totală la meciul Paris FC - Olympique Lyon, din Cupa Franţei. Ultraşii lui Lyon i-au atacat pe suporterii lui Paris FC, meciul a fost întrerupt şi abandonat în cele din urmă.

Paris FC a primit, pe teren propriu, vizita celor de la Lyon în Cupa Franţei. Meciul a avut parte de incidente între fani. Ultraşii lui Lyon au aruncat torţe, i-au atacat pe fanii adverşi şi au intrat pe teren. Intrarea suporterilor pe teren a întârziat startul reprizei a doua, care în cele din urmă nu a mai început, meciul fiind abandonat.

Deşi iniţial se aştepta ca meciul să se reia, când fanii erau evacuaţi, organizatorii au decis ca partida să nu mai fie reluată.

"N-am cuvinte. I-am văzut pe suporterii lui Lyon, la pază, cum loveau cu pumnii. Mi-a adus aminte de scenele teribile de huliganism din Anglia anilor '90!", a spus Hugo, un fan prezent la meci, conform RMC.

Meciul Paris FC - Lyon a fost abandonat înainte de startul reprizei secunde, la scorul de 1-1. Gaetan Laura a deschis scorul în minutul 7, apoi Moussa Dembele a egalat înainte de pauză.

Afla mai multe despre: paris fclyonfanimeciabandon