Înfrângere pentru naţionala U21 în meciul amical cu Georgia, scor 0-2! În minutul 77 al partidei, nocturna a picat

Reprezentativa U 21 a României a fost învinsă, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-0, de selecţionata similară a Georgiei, într-un meci amical.

A marcat Kapanadze, în minutele 68 şi 74. În minutul 77 al partidei, nocturna a întâmpinat probleme şi nu a mai putut funcţiona. Totuşi, ea a fost reparată în mai puţin de 10 minute, dar până la finalul meciului nu s-a mai marcat.

După ce au fost reparate problemele tehnice, Markovic a lovit bara, iar acelaşi jucător al Craiovei a şutat bine, dar mingea nu a mai intrat în poartă, iar tricolorii noştri au pierdut cu 2-0.

Pentru băieţii lui Florin Bratu urmează în continuare un alt meci amical cu Slovacia, de pe 7 iunie. În 2022, România U21 a înregistrat o victorie, o remiză şi o înfrângere.

Echipele care au evoluat:

GEORGIA U21: 1. Mergrelishvili – 2. Kapanadze (14. Jinjolava, 77), 5. Khvadagiani, 3. Abuladze, 4. Kalandadze – 20. Gagnidze, 6. Nonikashvili (22. Gagnidze, 63), 10. Moistrapishvili – 7. Gocholeishvili, 11. Gagua, 9. Guliashvili (Cpt.) (17. L. Khorkheli, 77). Selecţioner: Svanadze Ramaz

ROMÂNIA U21: 12. Popa (Cpt.) – 4. Telcea, 5. Drăguşin, 22. Farcaş, 20. Dumitrescu – 16. Lixandru, 21. Grameni – 10. Cîmpanu (19. Stoica, 73), 11. Baiaram (18. Miculescu, 45), 7. Petrila (8. Pitu, 69) – 15. Birligea (9. Markovic, 73). Selecţioner: Florin Bratu

Afla mai multe despre: românia-naţionala u21-georgia-bratu