NEWS ALERT | Iosif OUT! Mutu conduce antrenamentul de azi. Informaţii de ultimă oră din Giuleşti

Fotbal intern

Rapid a decis să rupă colaborarea cu Mihai Iosif, antrenorul care a promovat-o în Liga 1 la finalul stagiunii trecute.

UPDATE:

GSP.ro informează că Adrian Mutu a semnat astăzi cu Rapid şi îl înlocuieşte pe Mihai Iosif. Tehnicianul a trecut deja la treabă şi conduce primul antrenament. Sursa menţionată anterior a anunţat că Mutu a semnat acordul valabil pe un an şi jumătate, urmând să aibă un salariu lunar de 10.000 de euro la Rapid.

Iosif OUT, Mutu IN. ”Briliantul” a fost prezent pe ”Ion Oblemenco”, la ultima reprezentaţie a ”Poetului” pe banca Rapidului | VIDEO

Înfrângerea cu FC U Craiova, de pe ”Ion Oblemenco”, scor 2-3, din etapa a 29-a a Ligii 1, i-a fost fatală.

Giuleştenii au condus prin golul lui Vojtus, din minutul 58. Dar oltenii au marcat trei goluri în cinci minute, consemnând o revenire de-a dreptul spectaculoasă.

Baeten ('72), Sidibe ('74) şi Compagno ('76) au întors scorul în favoarea formaţiei lui Nicolo Napoli.

Kait a redus din diferenţă în minutul 80, dar aceasta a fost ultima modificare a tabelei de marcaj,

Astfel, după o serie de zece meciuri la rând fără victorie în campionat, Rapid a ales să se despartă de Mihai Iosif.

La meciul disputat pe ”Ion Oblemenco” a fost prezent şi Adrian Mutu, nimeni altul decât fostul antrenor al celor de la FC U Craiova şi, se pare, viitorul tehnician al Rapidului.

”Briliantul” este aşteptat să semneze contractul cu giuleştenii în cursul zilei de miercuri, urmând ca joi să fie prezentat oficial pe banca tehnică a echipei.

Adrian Mutu şi-a început cariera de antrenor la FC Voluntari, în 2018. A urmat experienţa din Emiratele Arabe Unite, la Al Wahda U21.

Între 2019 şi 2021,”Briliantul” a pregătit echipa naţională de tineret a României. Ulterior, a fost numit antrenor la nou-promovata FC U Craiova, dar a fost demis la începutul lunii octombrie a anului trecut.

Afla mai multe despre: rapidadi mutumihai iosif