Jovan Markovic: ”E una dintre cele mai bune perioade din viaţa mea. Am zis să mă apuc şi eu de fotbal”

Universitatea Craiova a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Rapid, într-un meci din etapa a şaptea a Ligii 1, în care a revenit de la 0-1 şi gazdele au jucat în inferioritate numerică mai mult de o repriză.

Albu a deschis scorul pentru giuleşteni în minutul 15. În minutul 43, de la Rapid a fost eliminat Claudiu Belu, după ce a primit al doilea cartonaş galben. Oltenii au întors în ultimele 10 minute. Markovic a punctat în minutul 83, apoi Koljic a marcat şi el cu o execuţie senzaţională, în minutul 90+1.

Jovan Markovic a marcat primul gol din acest sezon în poarta Rapidului: ”Suntem bucurosi ca am intors scorul si am castigat si sper s-o tinem tot asa. Eu sunt multumit ca a castigat echipa chiar daca nu marcam eu important era sa castigam. Este una dintdre cele mai bune perioade ale mele si sper sa continui asa si pe viitor. (n.r Ce a schimbat la el). Mentaliatea, am zis sa ma apuc si eu de fotbal si asta m-a facut sa imi dau seama” a spus Markovic.

Afla mai multe despre: jovan markovic