L-a încântat pe MM Stoica la FCSB: "Nu Octavian Popescu, nu Edjouma! El duce mai departe moştenirea lui Bourceanu, Pintilii" EXCLUSIV

Managerul general al FCSB, Mihai Stoica, a dorit să evidenţeze un fotbalist după victoria cu Farul Constanţa, scor 2-0.

Mihai Stoica, despre Darius Olaru: "E o încântare"

FCSB a reuşit să înceapă cu dreptul play-off-ul Ligii 1. După ce pierduse cu Farul pe teren propriu pe finalul sezonului regulat, echipa antrenată de Toni Petrea a reuşit să învingă cu 2-0.

MM Stoica a fost atent la jucătorii FCSB şi, pe lângă fotbaliştii lăudaţi constant, a remarcat şi pe altcineva.

Introdus la centrul terenului, Darius Olaru a jucat 79 de minute, iar evoluţia sa l-a făcut pe oficialul FCSB să tragă câteva concluzii concludente despre aportul pe care jucătorul îl are în cadrul echipei.

"Vreau să scot în evidenţă evoluţia unui fotbalist. Nu Octavian Popescu, nu Edjouma. Darius Olaru! Cum a putut juca acest Darius Olaru, cu capul spart din primele minute, n-a evitat niciun clinci. 'Cântă la pian', dar îmi dă speranţe că putem construi ceva la echipa asta.

Duce mai departe moştenirea lui Bourceanu, Pintilii. În afară că e super tehnic, îşi dă viaţa. E o încântare pentru mine că avem asemenea fotbalist în vestiar, nu e meci în care nu aleargă sub 12 kilometri", a declarat expertul Telekom Sport.

În acest sezon, Darius Olaru a evoluat în 28 de meciuri, a marcat două goluri şi a pasat decisiv de şase ori.

Afla mai multe despre: mihai stoicadarius olarufcsb