Leo Grozavu loveşte din nou. Antrenorul lui Sepsi şi-a luat peste picior proprii jucători: „L-au adus, au făcut 2-2” :) VIDEO

Sepsi Sf. Gheorghe

În partida de la Giurgiu, fotbaliştii lui Sepsi s-au încăpăţânat să demonstreze că, la pauză, 2-0 e un scor periculos. Leo Grozavu a găsit şi vinovaţii pentru care Astra a egalat în actul secund: Ştefănescu şi Celea, jucători pe care antrenorul covăsnenilor i-a introdus la pauză.

Înainte să înceapă repriza a doua a meciului de la Giurgiu, Sepsi o conducea cu scorul de 2-0 pe Astra. Gal-Andrezly, în minutul 28 şi Carnat, în minutul 41, au stabilit scorul pauzei.

A fost momentul în care Leo Grozavu i-a trimis în teren pe Ştefănescu în locul lui Csiszer şi pe Celea în locul lui Carnat. La final, când meciul s-a terminat 2-2, antrenorul lui Sepsi şi-a regratat deciziile.

„(Trăgând linie cum par acele două schimbări?)